O Kubovi

Zdar bikeři,

Kdo jsem? Jsem Kuba, jsem biker - hobík, jsem taky fotr dvou dětí a člověk, co přišel s nápadem...

Jak to všechno začalo?

Bylo léto 2017, jezdil jsem tehdy na Spindriftu od německých Propain Bikes a vozil jsem šlupkový pláště Schwalbe Magic Mary s jejich rádoby zesílenými bočnicemi Snake Skin. Měl jsem to samozřejmě na bezduši a jednou za čas jsem prorazil. První moment zlomu byly enduro závody v Koutech, kde jsem se poprvé projel v elite kategorii a na poslední RZ jsem prorazil a jel asi na 0,4 baru. Po slušný tlamě, kdy mě bolelo stehno tak, že jsem nemoh na pumpě ani vylézt pro nanůčka, jsem si řek, že prostě musim koupit nějakou vložku. Nebylo tehdy moc na výběr, ale koupil jsem něco od seveřanů a fakt to pomohlo.

Ještě to léto jsem kolo prodal a koupil jsem Canyon Torque, na kterým vlastně s pár úpravama jezdim dodnes. Jako bonus jsem to klukovi prodal i s vložkou s tím, že na novým kole je Maxis EXO, což je opravdu trochu silnější guma než Snake Skin, a že to určitě bude v pohodě. Vzal jsem to na šumavský Špičák, vyjel nahoru lanem a po 150 m prvního trailu dne jsem měl prázdnou zadní. Tak to tlačím zpět nahoru na lano a říkám si, že nedám zase 1100 Kč za kus pěny, a že si prostě vložku nějak vyrobím.

Co to obnášelo a kam jsem se v rámci vývoje dostal?

Hledal jsem materiál, testoval materiál, testoval tvary, rozdával jsem to kámošům a sondoval informace, pak jsem na celý projekt neměl čas (dělal jsem děti a tak), až jsem konečně na sezonu 2021 přišel s finální verzí, která má paradoxně nejblíž k té první. Jednoduchá, funkční, levná na výrobu a tím pádem levná i pro koncovýho zákazníka.

Na začátku jsem si říkal, že přece musí být možný vyrobit a prodat kus pěny za pár stovek, ale postupem času jsem zjišťoval všechny náklady spojený s rozjezdem a provozem podobnýho byznysu, včetně třeba právní analýzy patentu a nakonec jsem se dostal na cenu, kterou vidíte tady na eshopu. Původní plány byly ambicioznější, ale to bych to musel dělat všechno zadarmo. Abych vám to mohl nabídnout co nejlevněji, vložka je k dostání zatím jen tady na e-shopu, protože každý bikeshop by si na tom vzal něco navíc.

V současný době plánuju testovat materiál na odolnější DH verzi vložky, tak se můžete tešit na výběr z možností dle použití.

Tenhle e-shop vzniknul i díky mýmu kamarádovi Jirkovi, který mi nabídnul pomoc a rozjeli jsme ho společně. Pokud nás tedy kontaktuješ, někdy budeš mluvit s ním, někdy se mnou.

Jestli chceš o mě vědět víc, můžeš mrknout i na můj YouTube kanál, kde se toho dozvíš možná víc, než bys měl.

Youtube